شرح زندگی

مروری بر زندگی نامه و کارنامه ی رضا سهم دینی
رضا سهم دینی در خانواده ای مذهبی و اصیل در شهر ورامین پا به عرصه هستی نهاد. پدر ایشان شهید اکبر سهم دینی یکی از چهره های محبوب و مذهبی شهرستان کوهدشت که فعالیت انقلابی و مبارزات خود را با رژیم شاه آغاز نموده بود . به دلیل نزدیکی به پایتخت ادامه مبارزات انقلابی به اتفاق برادر کوچکتر خود شهید عزیز الله سهم دینی به ورامین که شهر شهیدان ۱۵ خرداد بود مهاجرت نمودند. و تا سال ۵۷ جزو نیروهای ویژه حضرت امام (ره) و علمای برجسته قم به حساب می آمدند که در دهم دی ماه سال ۱۳۵۷ به فیض شهادت نائل آمدند.
به دلیل شهادت پدربزرگوارشان از شهرستان ورامین به کوهدشت که زادگاه پدری ایشان می بود مهاجرت کردند و در دوران جنگ تحمیلی و تجاوز ددمنشانه رژیم غاصب صدام و بمبباران های شبانه روز که در آن شهر صورت می گرفت در کنار خانواده همچون دیگر هموطنان عزیزمان در ۸ سال دفاع مقدس جانانه از مملکت و کیان خویش دفاع کردند و منازل خود را ترک نکردند در شهر جنگ زده کوهدشت دوران ابتدایی و راهنمایی را گذراند . و پس از اتمام جنگ تحمیلی در سال ۱۳۷۰ به اتفاق خانواده به ورامین بازگشت و در سال ۱۳۷۵ به استخدام دستگاه اقتصادی دولت درآمد .
علاقه مندی فراوان سهم دینی به علم و دانش سبب شد که وی علیرغم مشغولیتهای فراوان مدیریتی در سال ۸۶ در رشته حقوق قضایی تحصیل دانشگاهی خود را آغاز نمود و متعاقبا در رشته حقوق خصوصی به ادامه تحصیل پرداخت.
سوابق آموزشی :
دوره اصول کسب اطلاعات تجاری مشتریان بانک
دوره مبانی بانکداری بین المللی
دوره مدیریت استراتژیک ،استراتژیهای ماتریس ،space,swot
دوره آکادمی سخنوری
دوره ارزی الف
دوره حسابداری صنعتی و اقتصادی
بخشی از سابقه اجرایی وخدمات ایشان :
مشاور مدیر عامل بانک رفاه کارگران
عضو هیات رییسه و،،رییس کمیته اقتصادی،،تکواندو itfجمهوری اسلامی ایران
ارزیاب طرحهای تولیدی
عضو کمیسیون مشاورین مدیر عامل بانکها
موسس اولین دارالقران سیستم بانکی کل کشور (صراط)
موسس ودبیرتشکل فرزندان شاهد وخدمتگزار شهرستان ورامین
تالیفات،تحقیقات،ترجمه :
نقش داوری بین المللی در اجرای عدالت
توقیف حسابهای بانکی وآثار آن